![]() |
|||||||
Navigatie de voorplecht Dankbaar ![]() Uitgelogd
Huishoudelijk
5 oktober 2005 |
Maandag, 18 December 2006
Quid tum? Ik denk dat wij allemaal weten wat Kiers op dit moment zou zeggen. Hij zou ons vragen waarom wij in tranen zijn – hij zou ons vragen of wij niet weten dat de naam van de rivier die ons wegrukt Leven is, en dat eius ripa mors. En dan zou hij eraan toevoegen – en wie zich onder zijn gehoor heeft bevonden, zou weten dat hij Dante citeerde – dat de rivier niet homologeert, niet gelijkmaakt, zij vervormt niet iemands trekken. In de stroom van het Leven komen zij voorbij die hier en daar zijn neergesmeten, die zich vastklampen aan opgeblazen en lege zakken, die wanhopig zwemmen enkel om te overleven – en anderen die daarentegen weerstand bieden, die zich toevertrouwen aan de planken van de bonae artes, die beginnen aan de bouw van de naviculae. En van niemand houden de Goden meer dan van hen: van niemand meer dan van hen die worstelen om ons bootje te loodsen en om die planken te herstellen. En Kiers zou ons zeggen dat dit labor improbus is, een zo moeizaam werk dat het onrechtvaardig lijkt: bouwen terwijl je gaat, bouwen in de tijd, bouwen met de ons toegemeten tijd. 'Niets is moeizamer dan leven en we moeten het aanpakken met handen en voeten, met alle lef, met alle vakkundigheid en overleg.' De rede is niet toereikend, net zo min als de ervaring, we hebben handen en voeten en lef nodig om de zeilen onophoudelijk op te doeken en te ontrollen in alle stormen, in alle voorspoed en in alle tegenslag. Improbus labor, zonder toeschouwers, die geen toeschouwers toelaat. Niemand is vrij van de vicissitudo die ons allen dwingt, die wij allen zijn. En die wisselvalligheid noopt tot een voortdurend oefenen, tot een onafgebroken verandering, tot een weten op grond van indicies en gissingen. In zo'n weten was Kiers een meester – niet van grondslagen en zekerheden. Maar hij onderwees ons in het onnadrukkelijke, zonder een spoor van holle retoriek. Hij bevestigde het met ironie, en daardoor des te krachtiger: omdat ironie de hardnekkigheid van het vragen stellen inhoudt, en afstand en matiging van het pathos. Kiers leerde ons dat de deugd zelf, de oefening zelf dezelfde wortels heeft als het ongeduld en de rusteloosheid die ons kwellen, dat het schrijven een uiting is van de principes van die verwachting, dat onrustige verlangen, die ontevredenheid met het leven waarvan wij ons zouden willen bevrijden. Kiers leerde dat ons wisselvallige zijn beantwoordt aan de noodzaak onszelf te maskeren, onszelf te vermommen als anderen, om alles te vervormen. Kiers leerde ons dat de kracht die ons vernieuwt en voortdrijft dezelfde is als die ons voortsleept. Hij leerde ons wat het moeilijkst van alles is: de kunst van het ontnuchteren, tezamen met hoop en geloof in een wereld die leeg van dit alles is. De ontnuchtering die plotseling optreedt bij de dood van geloof en hoop.
door bewegende faeces faeces faeces faeces faeces faeces faeces faeces faeces faeces faeces faeces faeces faeces faeces faeces faeces faeces faeces faeces faeces faeces faeces faeces faeces faeces faeces faeces faeces faeces faeces faeces faeces faeces faeces faeces faeces faeces faeces faeces faeces faeces* REAGUURDER KIERS IS VERDWENEN Ijzersterke tekst Bewegende. Mag ik die van je stelen/lenen als grafrede ter zijner tijd? Dank je. Mijn condoleances.
Bewegende, ik wordt er stil van… Zoveel wijsheid in nietszeggendheid weten te ontleden is waarlijk meesterachtig. Ik wist niet dat Kiers zo goed latijns konde. En voorts ben ik van mening dat Kiers de Elvis van het internet moet worden.
Kiers als een vliegende hollander op het internet? Ik geloof zeker dat hij ergens aan het reincaneren is..
I am a very big Kiers fan. This is my graceland sir! Trouwens, is Marnix nog altijd uit vissen?
hoax!!!!
Is Marnix niet uit vissen terwijl hij zei van wel?
Vist Marnix? Dat had ik nooit van hem verwacht.
Hoewel Kiers dood is, blijft die geur van spruiten hangen.
Je bedoelt die geur van meiklokjes… uit een spuitbusje… wanneer de strepen van je voorganger nog vers aan de pot kleven…
Vreemd. Ik dacht dat het niet goed uitekookte condooms waren. Maar die heb je tegenwoordig ook al in een spuitbus Alsof het er iets toe doet dat ik vis, op dit moment en in deze situatie. Maar ik vis, ja. Enorm graag, maar veel te weinig. Dat wel. Op zich. Ik mag zowel de snoek als de forel graag foppen met mijn kunstig aangeboden nepaas. Dat is aas, maar dan nep. Volgens een vriend van mij die bij de Koninklijke Marechaussee werkt, is er onlangs iemand op Schiphol aangehouden die zich identificeerde als Kiers. Dit is uiteraard zogenaamd TOP SECRET, maar daar hebben wij, nederige dienaars van de waarheid, uiteraard een broertje dood aan. Kiers bleek net een ticket naar Ghana te hebben gekocht en stond op het punt in te checken toen hij uit de rij werd gehaald omdat – en nu citeer ik die vriend van mij bij de Koninklijke Marechaussee – “hij flipte toen een vrouwelijke douanebeambte tegen een collega van haar zei dat ze iets ‘zoooo herkenbaar’ vond.”
Om het geheel der onduidelijkheden rond de Kiers Cult nog wat aan te zetten: het schijnt dat Peter R. de Vries onderzoek naar het fenomeem “Kiers” overweegt, en dat dit sterk afgeraden werd door het Wiesentahl instituut.
Hè. Lekker gezellig ouwerwets.
Ik doe niet mee aan die Kiers verheerlijking. Als hij een lekker wijf zou zijn zou ik ‘m nog wel willen beffen (als hij zijn kut gewassen had, natuurlijk) en zo, maar verder niks hoor…beetje ziek…
Ja! Wie heeft er twee bitterballen uit het Talpa/Tien-logo opgevreten? En dat vaatje, is dat nog wel vol eigenlijk?
Last year, the day before Thanksgiving there was a terrible storm and my Uncle Vince got into a car accident and died immediately. My mom ended up in the hospital because she was talking about killing herself. Then my great grandma Katrina (yes the name of the hurricane) died a week after. Then my next door neighbor’s husband decides to kill himself a week before Christmas all because of him finding out he had cancer. I find out my boyfriend is screwing another girl! After all that I decide to take him back because his mom died. Kiers leeft! Typisch Kiers, net niet helemaal of op zijn minst toch erg onduidelijk. Een beetje zoals vroeger, met die hele jonge meisjes. Dat Kiers dan soms enorm kon doen alsof maar dat hij daar dan net niet helemaal in zat, in die meisjes dan.
Ik vind dat de overledene voor de wegwerpmaatschappij en zoiets belangrijks als één van de vele miljoenen weblogs nogal lang nabesproken wordt. Alsof Lekker! Cake!
Ik heb samen met Kiers mijn eerste stapjes gezet bij Bicat… Ik zweef momenteel tussen een kater en een beginnende dronkenschap en weet begot niet wat aan te vangen met dit tweeslachtig gevoel. Ik voel me als een homo die een kut ook wel lekker vindt. Iemand een link op overschot naar een zelfhulpgroep dienaangaande?
Probeer http://www.parkeerplaatssex.nl eens. Dan ben je zo van je tweeslachtige gevoelens af…
Of http://www.ikwileengangbang.nu Iemand Ridder Kiers nog gezien? Dreadloki dacht ooit een eigen Kiers te hebben, waarschijnlijk was het een copy van de orginele.
Nee. Nu je het zegt Eduardo. Dat is inmiddels al weer een tijdje geleden. Ik heb nog meer nieuws: internet is sinds kort in kleur, en je hebt sites waar je muziek kunt downloaden zonder dat je er niet voor hoeft te betalen. Het gaat hard hoor, als je even niet oplet! Ja, en kinderporno is plots strafbaar. En als je op een feestje roept dat negers stinken bekijkt iedereen je vuil. Laatst zat ik even lekker uitgebreid te schijten, komt er weer zo’n mislukte agent met een ijzeren V op zijn revers vertellen dat dat natuurlijk niet de bedoeling is en dat ze de politie al hadden gebeld. Waar blijft de tijd? Waar komt ‘ie uberhaupt vandaan in the first place? Nee, leer mij de tijd kennen…ongrijpbaar meneertje…heb jij de tijd?..Ja, een klokje, maar heb je dan de tijd? Nee, meneertje! NEE!!! Opkutten die tijd! Zielige poging om de wereld de hartslag der mensheid op te leggen, dat is het. OPKUTTEN MET DIE TIJD!!! Volgens mij is ons heelal een cel in de linkerteelbal van Allah. Zoals Eddy Wally al zong: “In het heelal is het altijd carnaval, want het heelal is overal.”
Eddy Wally… daar heb je nu zo iemand die méér weet. Meer dan hij wil loslaten. Volgens mij heb ik ‘m ook vaak horen zeggen dat ie ‘de tijd heeft’. Dus wellicht moeten we bij hem zijn voor de Grote Raadsels van het Leven.
Dan weet ik nu ook eindelijk waarover “What is he building in there?” van Tom Waits over gaat! Kanker dat is raar ik heb opnieuw mijn eigen haar!
Die internetters…. Eddy Wally de buurman van Tom Waits? Ik dacht altijd dat het over een soort Marc Dutroux ging. Zouden Eddy Wally en Marc Dutroux dan dezelfden zijn? Twee kanten van één medaille. God & Satan. Goed & Kwaad. Borsato & Ali B. Zo’n duo.
Gisteren zag ik een man z’n hond uitlaten, terwijl hijzelf op een scooter zat.
En in café Festina Lente vloog het haar van een meisje in de fik.
Lekkere geur trouwens, verbrand haar.
Ik schijn die voorkeur voor verbrand haar met een hoop nazi-beulen te delen, wist iemand mij zojuist te vertellen.
Ooit liep ik tegen een deur aan waarin iemand een swastika had gekerfd. In de buil die ik toen opliep was dat goed te zien. Ik zei toen tegen iedereen dat ik een Nazi-buil had.
Ga ik nu weer even een drol van stront draaien. Lators.
Dat is vet geil Max. Helemaal! Respek!
Hee, Max, Man, Ha, gezellig, de heer Nemo is ook aanwezig. Even dacht ik de enige te zijn die op deze Kerstborrel is komen opdagen. Uitnodigingen wat te laat de deur uit gedaan, meneer de Baron? Maar goed, daar staan we dan. Wat klinkt dat Jingle Bells elk jaar toch weer fris in de oren! Chapeau voor degene die dat deuntje uit z’n mouw heeft geschud. Lekker cocktailtje trouwens, proef ik cranberry?
En kijk eens wie we daar reeds volkomen beschonken komt binnenwaggelen, de heer Vilé.
Maar gezellig wil het maar niet worden. Terwijl die Peruaanse panfluitband toch flink z’n best doet. Dit is al de vijfde keer dat ze El Condor Pasa inzetten! “I’d rather be a sparrow than a snail”, neurie ik mee. Onverwoestbare tekst, van die Simon & Garfunkel. Leeft die eigenlijk nog? Art Garfunkel? Vincent Nemo haalt ongeinteresseerd zijn schouders op. Vilé valt met z’n hoofd in de schaal met punch. Als hij weer omhoog knipmest, zitten er stukken ananas in z’n haar. “WODAN!!”, schreeuwt hij, en hij smijt de schaal tegen de muur. Of nu ja, precies zei ik dat natuurlijk niet, ik zei: gezellig wil het maar niet worden. En dus niet: gezellig is anders. Maar uiteindelijk komt het natuurlijk wel op hetzelfde neer. HAAAAAALLLLLLOOOOOOOO!!!!! Ah! Daar komt de taart!
Volgens mij staat er trouwens Bravia op, L*. En niet Brava. Geeft niks hoor, de meeste mensen zien die i over het hoofd. Heb ik ook heel lang gedaan. Maar gaat die oma van u nu nog naakt uit de taart springen of hoe zit dat?
:: Zet leuk kerstmutsje op en gaat er helemaal voor staan om een lied aan te heffen :: :: Applaudiseert tot de vellen aan z’n handen zingen :: Liet Vincent Nemo daar nu een scheet of reed er een toeterende vrachtwagen voorbij?
:: Het publiek in tranen, maar ik gooi meteen er na deze klassieker van Johny Hoes er uit :: Auw! Sorry Vile. Vile? Oeps, dat was ik vrees ik. Een paar dagen kool achter de rug. Sorry.
Maar dat zal toch niet de reden zijn dat Vilé...
:: Lennard komt samen met Hoof onder het tafelkleed vandaan gekropen om te zien waar dat geluid vandaan kwam. Ik ondertussen ga door met stemming bouwen en zet de volgende klassieker in:: Ondertussen, aan de andere kant van de kamer, zie ik hoe Vincent Nemo een strop aan de top van de kerstboom probeert vast te maken. Hij gaat op een klein, driepotig krukje staan. De strop doet hij rond zijn nek. Hij wankelt wat op het krukje, het krukje valt om, de punt van de kerstboom buigt om. Vincent zit nu op z’n knieen met aan z’n nek een touw dat naar een gebogen kerstboom leidt. Terwijl L* in z’n eentje een polonaise aan het inzetten is, ren ik naar Vincent Nemo toe. Ik krijg de indruk dat zijn adamsappel wordt afgeknepen. He? Als dat Lennard en Hoof niet zijn? Waar komen die nu vandaan?
Is er hier ienmant die denk harderre scheten te kunnen laten dan ik??? HUH?
Nou, dat vraag ik me dus ook af. Waar kom ik in vredesnaam vandaan?
Lekker belangrijk, trouwens.
Van onder de tafel!!! Helahola helalala…
“Gggh gh gh”, zegt Vincent. Heeft iemand trouwens nog gekeken of Vile nog ademt? Om met onze kroonprins te spreken: ik baar mij nogal zorgen over de bewegingsloosheid van dat lichaam.
:: Gooit hagel van strepcils richting Vincent en Max en heft “zon’n goeie hebben wij nog niet gehad!” aan..::
Da’s geen lachen hoor, wat Vincent doet. Ik ben een beetje thuis in EHBO, maar misschien is er iemand anders die voor die eer wil gaan?
Laat ‘m dan ook meteen even naar Kiers gaan zoeken, die schijnt ook EHBO nodig te hebben…
Kiers… snikt genadeloos Verdomme, moet ik nu alweer schijten? Het lijkt er wel op. Nou, als je moet dan moet je, zei wijlen mijn grootvader altijd. Waarna hij meestal luidreets in zijn broek scheet. Zowel van schaamte als persoonlijke hygiene had de goede man nog nooit gehoord. Latorz! Ongepast Max. Ik zou naar de plee gaan en niet naar de ruimte waar Kiers is opgebaard. Maar goed, da’s persoonlijk.
:: Omarmd fust bier en noemt het “mijn beste vriend” .... blijft langdurig knuffelen ::
Ik wacht op het moment dat ik officieel aan bweerejte word voorgesteld… Even geduld nog… Eerst dat vat…
::peutert porseleinen kinneke Jezus uit anus:: Snif,snif…het ruikt hier wel een beetje naar ontbinding en verteerde voeding… met een vleugje ranzige kopkaas..zet het raam open voor een frisse wind Steunt op het kraantje van het enorme fust dat daardoor afbreekt. Een krachtige gouden straal spuit richting L*. Mooi. Niks aan de hand dus.
Jeumig, het lijkt hier wel vanouds! Iedereen nog in leven? Ja? Mooi zo. En nu we toch bezig zijn vind ik dat we wel voor de 100 reacties kunnen gaan. Wie biedt?
Ik niet. Dat spreekt voor zich.
Bwgihhhlmfd… Fie heffmuh wewit wefonnuh? Tel er de wanneer-hij-nog-met-ons-zou-zijn-geweest-door-Kiers-geplaatste reaguursels bij op en we zitten er al ruim overheen. Me dunkt!
Zijn er ook kaasballetjes? Anders wordt het hier helemaal zo bitter hè.
Dan zitten we goed lijkt me. Lieve, lieve mensen… Gaan we voor de 100? Voor Kiers? Ik word al weer helemaal vochtig…
Scheisse! Waar is der Rudi?
Hou je er buiten, vuile rotmof!
Wie moet me straks in de ban doen als ik weer eens iets verkeerds zeg? Ik mis Kiers nu al…
Wij willen ons nergens mee bemoeien, maar vanuit een ijskoud en be- Idem dito ook van hetzelfde!
Jammer dat er zo weinig op ‘kiers’ rijmt…
Reactanten… reactanten… raar woord eigenlijk… reactanten…
We hebben het gehaald! De honderd! Lieve, lieve mensen…Ik spoel bijna mijn stoel uit…
Hallo, ik ben Bart. Wat is dit hier allemaal?
Psst Bart, Bart, BART
Bart? Wat een vreselijke naam. Je bent vast een uit de modder getrokken boerenlul uit Achterveld. En in het weekend hossen Ernie?
Ernie? Ben je daar?
Kijk, ik weet nu hoe het zit…..waarom het eigenlijk zo zit. Zeg, dit gaat toch geen datingsite worden hopelijk?
Binnenkort ga ik weer Kerstman spelen. En ik hoef niet eens een nepbaard om te doen.
Toch ergens ook wel weer fijn dat Kiers er niet meer is.
Vandaar dat die bergbeklimmers ook altijd de hoogste bergen opzoeken…
FX, de meeste mannen hier zijn nog maagd, sterker nog, hebben geen besef van hun geslacht. Hydrofyle androgientjes, zuurkool met BD-halal kersenlollies dus. Ondanks de schijn van levenswijsheid die er hier collectief ervanaf druipt. Maar dat geldt voor het hele internet. Porno bestaat niet, downloaden is SF en Kerst is gezellig. HO ho HO…. Zullen we een spelletje doen? Die strakke regie die Kiers altijd voerde. Dat mis ik nu behoorlijk. Wat een losgeslagen zootje, zo vlak voor K(i)erst
Raadspelletjes. Leuk. Ho, wacht. Rond de kerstboom lees ik net. Die heb ik hier niet.
Het hangt in de lucht maar je ziet het niet.
Frisse wind.Ijl ongrijpbare wind..
psst, Lennard, bij de scholen staan ze nu bij het vuil..
Sifu zegt Als het maar niet gaat regenen …de stemming voor Kiers zijn verjaardag of was het nu begravenis…zucht ik ben de kluts kwijt.. is nogal waterig, Storm FX, niet zo zwaar aan het leven hangen. Het is licht, als een lentevlinder in de eerste milde spatjes regen. Kiersen komen en fietscorrectors vergaan, maar zijn aanwezigheid op Bicat blijft bestaan. Binnnenkort gaan de dagen weer lengen.
Werd tijd Ik werd de bordspelletjes al meer dan zat. Leegte: PLOP! Wat een prachtige symboliek.
Sorry dat ik een beetje laat ben jongelui, maar ik had een afspraakje met een wonderschone dame. HuuuuuH!!!! Heb je net je Brinta achter je kiezen op zaterdagmiddag, lees je weer zóiets.
Valt er hier nog wat te neuken?
Een schaap?
Ouwehoer zeg ik u.
Auw hoer
Ouwe hoeren met spinrag, wat ik u brom.
Mies Bouwman…
:: Komt naakt,op schoenen na, onder biervat vandaan gekropen en kijkt verbaasd in de richting van de muziek terwijl hij met een hand zijn kont krabt:: Coco Rosie roeleert.
Coco Rosie zuigt.
Ho,Ho,Ho
Pfft, Adriana… Marten Hoepla zou het met me eens zijn.
Ik ben het met bewegende eens dat Marten Hoepla het met ‘m eens zou zijn.
Ik open een pot augurken.
Het ongeclompliceerd dronken worden wordt steeds gecompliceerder Grrrits, woa bist dich, schtank mich bie in deez schwaor Lekker, kaasje erbij?
Quid facien-dum? Quid nunc?
Bewegende, gij doolt nog rond op dit uur van de wolf? Al meer dan 150 reactuurders! Lieve, lieve mensen… Gaan we voor de Aan mij zal het niet liggen.
Wat zeg je?
Dat het aan mij niet zal liggen.
Wat een kloteweer.
Fijn, de autoramen krabben..
Fijn, m’n reetkorsten krabben.
Zo. Ik heb alle feestelijkheden door een vrij snel opspelende, en net zo snel weer weggekwijnde, manifestatie van turbopoepkotsslaplijfbuikgriep. Kon me gisteren met moeite naar een winkel slepen voor een DVD recorder met harddisk, die vervolgens al de hele avond niet op mijn Akai TV uit begin jaren 90 te vinden is. veegt de retekorsten op en gooit ze over de kerststol Nou, van je vrienden moet je het hebben. Bijna twee etmalen op de w.c. opgesloten gezeten en niemand die ook maar eventjes komt kijken hoe het met me is, of waar ik bleef! Ontluisterend! En Baron, u de wc-deur moet vervangen worden, als u wilt da het wonder der ontlasting een privé-aangelegenheid blijft. En stuur er ook maar een schoonmaakster op af, want iemand – en ik was het niet – heeft alle wanden met poep volgeschreven. REDRUM, kon ik ontcijferen. En DROOM. Kortom, mysterieus. Niet de Honderdste reactie hoor lieverd, maar de TWEEHONDERDSTE! En in proberen zitten maar Zoals gebruikelijk ontgaan mij weer dingen. Wie is Marten Hoepla?
Wij wensen iedereen leefbare feestdagen toe.
Daar sluit ik me bij aan.
BEEreTJE!!!!!
En vissen is een vorm van dierenmishandeling.
Ik wou ook wat zeggen, maar nu ben ik het kwijt…
Al bijna 175! Lieve, lieve mensen…
Wat had ik nu gezegd? GEEN pastelkleurige M en M’s!
Ik wou vragen of Max ondertussen nog niet leeggescheten was, maar ik zie dat hij zichzelf al van de pot heeft gerukt. D’r zit een dikke negertampeloeres in hahaha….in kennelijke staat van ontbinding..mouldy, I would say…
Was dat niet ooit een mooi, fier en oud gebruik bij de Bicatterveense noblesse en fine fleur? Het aarschkijken? Bij de dood van Kiers: Vincent, weet je zeker dat het geen ‘snellerdanlichtraket’ is die in je.. ‘En vissen is een vorm van dierenmishandeling.’ Aeneadum genetrix, hominum divomque voluptas, De grafrede? Ik ruik ‘m wel al dagen…
::gaap:: Al die kerstfilms. Is het kerstmis ofzo? En wat doet die kerstboom hier?
Het is kerstmis. En die boom heb je vast zelf gekocht.
Volgens mij kwam die uit een ander gat…. 187 reacturelingen! Kom op, even doorzetten!
Jezus, wat is dat vervelend zeg, die In de Ban van de Ring…
Klaas zal wel weer met de w00t 200 aan de haal gaan. Lijkt me. Toch?
Nee,dat gaat niet lukken..,vanavond voor de kerst. Mildgestemd
copieus
Kerstdiner
achter
kiezen,
dus ik draag graag mijn steentje bij. Maar ook weer niet te langdurig natuurlijk.
Volgens mij gaat het lukken.
Kom op lieve mensen, we zijn er bijna!
Waar?
Bij de 200.
Ik moet poepen
Hullie hept het gehaald. Jandorie. Hiep, hiep, hiep, hoera. Nou, jullie hebben het echt helemaal zelf gedaan hoor! Ik heb jullie alleen maar wat aangemoedigd.
Mies?
Heinrich?
Beertje!
En tòch is vissen een vorm van dierenmishandeling.
Allemachtig, je kunt tegenwoordig niet eens meer rustig op kerstochtend naar de Hulk kijken…
Bicat wordt gegijzeld door Spencer en zijn stoornis!
Wat een herrie op de vroege ochtend….. Nee, vanochtend was het nog donker. En aan kinderen doe ik niet.
Die film over John Doe had ik al vier keer gezien, maar hij is best aardig.
Die film over robot number five is voor de zesde keer ook niet te Had ik iedereen al prettige feestdagen toegewenst?
Beertje! Beertje!
Misschien is dierenmishandeling wel een vorm van vissen. Wie zal het zeggen?
Dwerghamsters snel dicht schroeien met een saus op basis van echte room is geen dierenmishandeling. Dat is gewoon lekker!
Sinds Kiers dood is wordt hier niet gepost. Waar is bicat, waar is Kiers? Zijn Kiers en bicat dan toch één en dezelfde?
Ik denk dat ik zometeen maar eens een balletje gehakt in de pan ga gooien.
Zeg Aarsema, wie of wat u ook bent, ik weet niet waar u zich inene tegenaan komt bemoeien, maar het requiem voor onze Kiers dient gewoon een tijdje bovenaan te blijven staan zonder dat daar enig ander schrijfsel voor in de plaats komt, gewoon omdat wij graag nog even lekker willen treuren. Of een beetje farten, maar net waar de bicatlezer zin in heeft.
En in de laatste regel kunt u ook bicatlezeres lezen natuurlijk.
Lieve, lieve mensen. We zitten al op de 221 reaguringen, dus dan kunnen we net zo goed voor de 250 ‘gaan’. Er is verder toch niet zoveel te doen.
Ik ben al een uur aan het proberen telefonisch eten te bestellen, maar alles is dicht. Dus ik denk dat het vandaag een beschuitje met kaas wordt.
Behalve de afwas dan.. Ik ben vandaag ook erg virtueel bezig. Misschien ligt het aan het weer.
Ik heb toch nog een rijsttafel voor een persoon weten te bemachtigen.
Gooit nog wat dozen en bakjes naar buiten met restanten Pizza en andere wette hap. Duurt lang zeg wachten op een nieuwe proza!
Nou, ik ga slapen hoor.
Harrie zit schijnbaar / blijkbaar alweer in een dipje. Heeft misschien iemand een smokertje voor me? Niet allemaal tegelijk. Zucht Hoe laat begint Sissi? Die semtex strap on is natuurlijk net als in Eddy Murphie’s show. Over geslachtsziekten. “what’s next? you put your dick in and BWOUM!” Ik versta de kunst van het bidden ook nauwelijks.
Moeten we het kluis bedrag raden?
Weet iemand hier toevallig of het de verticaal gehandicapte medemens is toegestaan om een ritje te maken in de Eftelingse Python? Nee.
Was dat niet het programma ‘Goede Tijden, Slechte Tijden op de Pythonbaan’?
Nee.
Nee, natuurlijk niet. Dat was Pythobbedansen. Met een jonge frisse Ron Brandsteder en zéker geen Jack van Gelre/Gelder. Loekie Knol deed de diepte-interviews. Nee.
Dat wordt ook in 2007 weer weinig neuken, Harrie! Nee.
::slaat Harrie half bewusteloos, schrijft met alcoholstift “neuk me in mijn hol” op zijn voorhoofd, bevestigt met tape een pot vaseline aan zijn hand en duwt hem een goor homocafé binnen:: Nee.
JoooeeHOOEEE jongens… kijk eens wat ik hier vind?! Zou het hetero zijn? Harrie, ben jij het? Heb je er bezwaar tegen als we…
Nee.
250! Lieve, lieve mensen… Pepper de peh peh, pepper de peh peh, pepper de peh, peppepper de peh! [Mahler].
Yes, ik ben nr 251,waarvan ook de grootste reguurder hier!! Wat veel LELIJKE WIJVEN hier!!! De babemagneet van de baron malfunctioneert. Is er een technieker in de zaal? Verrek, kijk nou. Voorwaarts!
Tis ook aan kiers bijdrage te danken dat ik nu een compverslaafde ben geworden.
het slijk der aarde |
Holle retoriek
"Aarsema, dan komen de tachtigerjaren puberale streeptinten van de
eerste kabeltv binnen op mijn kolkende oogbollen als de tube mayonaise
leeggeknepen in in een onderzoekende puberkringspier . Vage opgedroogde
veegklodderstrepen op de dikke zware afstandsbediening die het allang
niet meer doet. Bolle schermen versterken de aplastische rondingen.
Antennes nog met coax en zaad in een sok, geurend naar kamille gemengd
met nat speculaas.
Jong zijn is zo mooi…"
"Zit je achter het meest nieuwe en hipste technologische apparaat van deze eeuw, kom je op een stukje internet over columns schrijven. En dat is nu exact wat ik zocht! Soms zoek je iets, en kan je het niet vinden. Maar nu wel! Ik zoek iets om mijn Nederlandse woordenschat in te verwerken. En dan zoek je, en zoek je, en dan VIND je!
"Daarom is bicat een lichtje, een vuurtoren voor de verloren lopende dolenden.
"Schuimbekkend van woede las ik de met een danige onverschilligheid
geschreven colums betreffend de holocaust en Auschwitz. De flarden teksten
vol schrijffouten en loze beweringen, getuigen van weinig historisch besef
maar vooral een respectloze attitude jegens miljoenen slachtoffers. Vandaar
mijn bijdrage met het verzoek de richtlijnen als opgesteld in de bijlage te
respecteren en in acht te nemen.
"Diep geroerd, met geknepen stembanden, omvloerste oogleden, brandend maagzuur en kloppende roede (het is tenslotte 5
december) mocht ik uw fraaie stuk proza over mijn getroebleerde netvlies laten glijden...
De woorden vertalen zich moeiteloos in zielsetsende beelden.
Dank!"
"Geachte heer,
"Schitterend verwoord dat artikel over Clarence. Liep jaren met een missie, aan de voetballiefhebbers (niet de kenners) proberen uit te leggen dat Abe en Piet beter zijn dan het orakel uit betondorp. Was onbegonnen werk. Het klootjesvolk adoreert Ellen van Langen, Geesink en Rieu, en vinden mevrouw Blankers, Ruska en Roby lakatos maar niks, ze weten waarschijnlijk niet eens wie het zijn. Toen Keizer stopte heb ik jaren niet meer gekeken. Toen zag ik die Fin en een paar jaren later een Surinamer met een Nederlands paspoort (Had die Fin er ook maar een gehad). Ja en dan begint het heilige vuur weer te branden. Deze twee zijn tactisch en technisch het beste wat er op Nederlandse velden heeft rondgelopen (wat ik in mijn leven heb gezien). Keizer had niks met voetbal te maken, dat was ballet,kunst, en soms als het niet belangrijk was helemaal niks .En Abe ken ik van wat beelden, maar als je naar de verhalen over hem luistert hoef je de verteller maar in de ogen te kijken en herken je meteen de kenners uit die tijd."
"pedante snikkels, komen kut te kort. Webloggen is niet voor mietjes maar ook niet voor stoere geile binken, webloggen is namelijk een fenomeen, een spookbeeld voor blinden die zich vergapen aan de wijde wereld van het internet om zichzelf te ontmoeten, een monologue interieur te voeren en dan de echo terughoren, het internet dat een wonder is wat een dom irrationeel fenomeen is. Echt iets voor pedante snikkels en kale kutten die niet neuken maar wel in elkaars nek willen hijgen en tijd teveel hebben. Ik zou er helemaal niet aan beginnen en beroemd en rijk ben ik al, zegt het liefje. Ik heb de grootste en zij heeft de lekkerste en we verdoen de tijd liever in elkaar verstrengeld dan te vergooien op zo’n vervuilde weblogmarkt. Mot je alweer email beantwoorden enzo, in je vrije tijd, be je gek. Opzoute, stik dur maar in, Goossens, kijk maar uit dat ze niet vreemdgaan terwijl jij al die poen verdient, sneue wolf, ouwe rukker, voordat je het in de gaten hebt sta je een verschrikkelijk stinkend goedje op je scrotum te smeren terwijl je staat te huilen omdat je zo belazerd bent terwijl je het alleen maar goed bedoeld, voor ons allebei schatje, weetje, heerlijk met vakantie strax, saampjes, maar vanavond moet ik werken snappie, centjes verdienen mot pappie, kijk niet zo beteuterd, je wilt helemal niet naar de Lidl, je wilt daar nooit gezien worden zei je, nou dan. Nou tot strax dan, he ?"
"Bicat.net, dat is toch die achterlijke webstek voor rukkende, boerende en altijd bezopen kerels? Dat zielige pathetische zooitje ongeregeldheden dat uitgebraakte hersenkwak probeert te verkopen als prozadrek? Natte winden, dikke drollen, kleverige onduidelijkheden? Slurptrekkende draaigorgels, voorhuidjogging avant la lettre en berensgrote buikglijers?" (Jeremias Schubbenrug, in Nova, 4 oktober 2005) Reageerziekte
"Op een vrolijke dag toen ik aan mijn, voor al 11 jaar, allerbeste vriendin de liefde heb verklaard en binnen luttele seconden de meest euforische gevoelens door mijn ziel heen flitsten typte een verslag van school begon k te typen en dit kwam tevoorschijn op het samengeperste hoopje uitwerpselen wat ik beschouw als mijn laptop, want zoals velen het niet slecht zou doen als zij dit beseften is bezit enkel een illusie.
"Ik had het allemaal al wel eens meegemaakt en niets was mij te dol geweest: eonisme, vice anglais, flaggelatie, ja zelfs koprofagie. Ik was dan ook met graagte ingegaan op de omineus-priapische woorden en lubrieke blikken die "Ellen" tijdens ons gezamelijk consumeren eerder die avond op mij had gericht. Toen we, media nox, eenmaal in haar slaapkamer waren aangekomen, gaf zij steeds minder blijk van doorgaans aan haar toegeschreven mesquinerie. Integendeel,loodzwaar en onvermijdelijk hing het veile sneukelen in de lucht. Binnen no time was de vloer dan ook bezaaid met exuvieën en toonde zij mij haar zinnenprikkelende Junonische leest. Na intiem pidjetten en enige orogenitale schermutselingen (waarbij brod noch javelijn werd ontzien),sloegen wij serieus aan het procreëren. Cunnus en Curacaoënaar leken
welhaast voor elkaar geschapen. Hoewel haar defloratie al enige tijd terug had plaatsgevonden, pandoerden wij als nooit tevoren, daarmee verschillende tenesmen bewerkstelligend. Het is maar goed dat haar echtgenoot van deze sluikmin nooit wat heeft gemerkt..."
"Schrijf eens over vrouwen en hun plek of plaats in de allesverterende zakenoorlogen.
Want als er stereotype mannen met diep verborgen schaamtegevoelens over hun potentie problemen en erectiestoornis (taboe naturlijk) dan is dat manifest in hun 'vlucht vooruit' in de freudiaanse wapencultuur. Elke geweerloop, elke zwaardere tank is een gestileerd erectiel apparaat vol dodelijke munitie opgepomnt met miljoenen kogels in een spurt naar het doel wat als lustsymboliek een 'lilith' in een duizelige extase zou moeten brengen want zo 'is de kracht van het leger'. Stoere mannen die eerst de vrouwen opgeilen, dan met hun duwtje in de rug erop los gaan om 'de vijand te onthoofden'. Ik als watje moet altijd vreselijk lachen om die serieuze gezichten die de mannen politici en militairen bij hun gepiep, gezeur en gezeik en hun broodnodige verklaringen trekken.
"Is er iemand in de zaal die nog wil doneren aan een zielige arme homosexueuele neger met een onbeschrijflijke ziekte zwaargelovig te dom om te leren of te schijten die bovendien een oog mist en denkt dat de duivel soep in een blik stopt want hoe komt het er anders in en tegelijkertijd vreselijk gebukt gaat onder de laatste Tsunami of de vrees daarvoor want zijn geitenoog gaf vanmorgen onheil aan? Of anderszins zijn hypocriete tot op het bot zwarte geweten schoon wil kopen voor een luchtig schijntje of nóg liever zichzelf onsterfelijk wil maken over het lijk van een ander? Nee? Eénmaal? Andermaal? OK, dan ben ik ook pleite en met Marnix mee naar dat gruwelijk dure restaurant. Bovendien is het al na zessen en sta ik in de baas z'n tijd de wereld te redden en zo heb de cao dat nooit bedoeld. Howdoe en de mazzel. "
"De liefde is groots, ze breekt zonder haar gebit te gebruiken door elke granieten kop heen, verzwakt de wil en maakt elke stoere kerel tot een week omhulsel, een schaduw van zichzelf, een brabbelend luierkind, elke vent verandert van binnenuit en geweldloos door haar rijke zegeningen. Je krijgt een rijpe korstkaas als huid en een hart van vloeibaar goud. Verpletterend is ze en zij, de liefde, de warme zomerse, niet de winterharde en verbitterde tak dus, zit nog steeds vol met geheimen waar niemand de sleutel van kan vinden. Mysterieus is ze, als de ondergrondse geheimzinnige dictatuur van wereldwijde, alomvattende bekabeling waarlangs dagelijks kilometers gecodeerde data tussen de continenten flitsen. De liefde is een tectonishe plaat die schuurt en krast en gangen boort voor lavastromen van vleselijkheid en voedzame sappen die op geen enkele dieet mag ontbreken. Daarom is ze schaars.
Tot slot..we heben allemaal een gat van onderen, onthou dat. "
"Thanks!
Voor de eerlijke en ijskoude bieren vooraf om de ergste dorst te lessen na een lange en vermoeiende reis. En de Champage daarna in gelukkig niet van die zuinige hoeveelheden maar gewoon ruim bemeten pullen.
Dank ook voor de wonderschone oester die in zijn natuurlijke habitat beschermd en koel lag te wezen toegedekt met een warme dekentje bosui-liefde en een tikje Tabasco-ondeugd onder die deken.
Dank voor de kleinste en schattigste St. Jacobsoesters die ik proefde in Balsamicostroop. Eerbied voor de kort aangebrade en met ontbijtkoek gestoofde kwartel. Ik proefde een tint Orange Marmalade hoewel je zei dat het er niet in zat. Ik hou het erop dat de chefkok zijn geheimen heeft en, hoe hooggeëerd zijn publiek ook mag zijn, ál zijn details zullen ze nooit te horen krijgen.
Met liefde deed ik mijn sommeliertaken en het ‘kut-sommelier’ omdat ik de glazen niet tot de nok vulde, neem ik op de koop toe.
Onder de indruk was ik van je tzatziki met shrimp en rode grapefruit. Zoet en zuur zoals Bitter & Sweet zoals het leven zelf zoals harmonie zo mooi kan zijn.
Ook onder de indruk was ik van je zeewolf met tomatenchutney. Een rode knipoog op een licht in de boter aangezet visje zoals de boter bij de vis behoort te zijn.
Je bewees jezelf door met het produkt mee te koken en de zeeduivel vochtig te houden en over te laten lopen in het bedje van zuurkool omrand door koele en volle crême fraiche en slechts gestopt door mosterd. Het zal mijn gebrek aan woordenschat zijn geweest deze poëtische beleving van samenstelling aan mijn disgenoot heer Visser uit te leggen, aan de wijn waarin het beestje zwom heeft het niet gelegen.
Emotioneel werd ik bij het aangezicht van mijn vrouw in jouw open keuken, verliefd op de chefkok die zijn konijntje aan de haak had geslagen. Uit het konijnengezin weggetrokken, de zuigelingen achtergelaten en deskundig ontdaan van fluffy flaporen en prachtig gevild en daarna één minuutje aangebraden in de volle boter. Ach, je zei het nog, ‘nog even in de oven en gekeken hoe lang’ in antwoord op de vraag hóe lang dan, zoals Sebastiaan Bach ook vindt dat de piano zichzelf speelt. U zij geprezen met bijzondere gaven, maar het zal mijn eenvoudige ziel zijn die het zo ziet.
De ingekookte fond een tikje gezoet nog niet eens meegerekend evenals de witte bonen-truffelpuree en rode kool met vijgen die in een restaurant van naam de kaart had kunnen aanvoeren.
Jammer dat je er niet bij was met de kaas. Het zal de tol van de roem zijn geweest of de spanning van het koken op zulk een hoog nivo. Het siert de man die ook gewoon maar een mens van Vleesch & Bloed is gebleven. Het was uit de kunst hoe wij genoten van een walnoot uit Frankrijk gekraakt op de wals van braakgeluiden die wij van boven hoorden komen. Waarschijnlijk was je druk doende in de homard-naire.
Het dessert ben ik kwijt evenals het betoog dat ik hield, maar dat was ik toen al kwijt. Het betoog hou je van mij tegoed. Ik zal het je vertellen als ik de liefde verklaar aan mijn vrouw zoals jij gisteren de keuken in het algemeen en ons in het bijzonder de liefde verklaarde. "
"Ach, heer bicat, nu we het over eten en drinken hebben. Ik kan u te allen tijde aanraden, maar toch vooral in de herfst, van de ganzenlever te proeven. Zoekt u daarbij een zo eenvoudig mogelijk bewerkte ganzenlever, dus geen paté, niets met geconfijte uien of anderszins toevoegingen.
U wilt ganzenlever proeven die met de hand is schoongemaakt door een oud boerenvrouwtje die hooguit peper, zout en wat cognac toevoegde en daarna op 70 graden in de oven met de deur op een kier de lever zachtjes liet warm worden. Niet smelten, want dan scheidt het vet van de lever en bent u uw produkt kwijt. Nee, u wilt de lever verwarmen zodat lever, peprer, zout en cognac een geheel gaan vormen. Dat wat u wilt proeven is de waarheid en niets anders dan de waarheid.
Slaat u overigens wel in grote hoeveelheden in, niets zo erg als aan het einde te moeten constateren dat u nog wel wat had gelust. Nee, met veel dingen is het zo dat we nèt even meer moeten eten dan ons lief is. Nèt dat decadente punt van overdaad aantikken.
Schenkt u daarbij een Gewürztraminer en bij voorkeur hoe ouder hoe beter en liever nog een Grand Cru dan een gewone. Maar als u dan toch uit wilt pakken dan komt u niet heen om de Tokay Pinot Gris.
"Of die klassieke Suske & Wiske (het was nummer 78 als ik het goed heb): De Kakkende Kakkerlakken, die aflevering waarin Tante Sidonia in haar keuken te maken heeft met een steeds groter wordende populatie kakkerlakken, die voortdurend alles onderschijten, niet in de laatste plaats de biefstuk met friet die Tante speciaal voor Lambik had gebakken, tot grote woede van onze favoriete zeshaarder, die gelijk een spuitbus pakt en erop los begint te spuiten, dit tot groot enthousiasme van zowel Suske als Wiske, die duchtig beginnen mee te spuiten (we hebben het hier duidelijk over de periode waarin Suske en Wiske nog net zo milieubewust waren als George W. Bush die zijn privejet vanuit Kyoto liet terugvliegen naar zijn range in Texas omdat ie z'n favoriete cowboy-hoed was vergeten), maar in de spuitbus van Lambik blijkt een goedje te zitten dat er voor zorgt dat de kakkerlakken de volgende dag het formaat van een jong paard hebben (professor Barabas had een lege spuitbus gebruikt om zijn nieuwe groei-middel te testen en vergeetachtig als hij was, had hij het bij Tanta Sidonia laten liggen, puur uit teleustelling, want ook na gebruik van het groeimiddel had Tante Sidonia de professor uitgelachen toen hij zijn broek naar beneden deed), afijn, nu de kakkerlakken gegroeid zijn, schijten ze nog harder met als gevolg dat tante Sidonia, Lambik, Suske en Wiske hun huis worden uitgescheten, waarna ze Jerommeke erbij halen, wiens enige bijdrage een ENORME scheet is, gelukkig komt professor Barabas eraan met een grote smile op z'n mombakkes en een nog grotere bobbel in de broek die, zo zal even later blijken, amper in staat is de steeds groter wordende penis van Barabas te verhullen met als gevolg dat Tante Sidonia, gek van geilheid, zich op professor Barabas stort die vrijwel onmiddellijk klaarkomt en bovenop een van de reuzekakkerlakken kwakt die dan weer vrijwel onmiddelijk in elkaar krimpt en in het niets oplost, waarna ook Lambik en Suske en Jerommeke hun apparaat bewerken met het groeimiddel, zodat ze de volgende dag, onder de stimulerende leiding van Tante Sidonia en Wiske, de kakkerlakken dood masturberen. Knipoog Wiske. Einde."
"De vergelijking ‘vleesetend’ en ‘vrouw’ is een natte wensdroom. Het is veelbetekende symboliek dat er aan vegetarische mutaties man/vrouw/ hermafrodiet wordt gewerkt door de wetenschappelijke elite. Weten zij soms meer? Staat ons Armageddon te wachten ? De finale segregratie, het schisma van de sexen en de ondergang van hun zondige sexueel verkeer als geheime wapen om de wereldbevolking eindelijk zonder oorlogen te kunnen reguleren ? Reincarneren in een plantaardig bestaan in een potje aarde van robotformaties die miljoenen grijze racks van vruchtdragende en geurige planten produceren onder uiterst secure en berekende condities , zonder vrij zon of maanlicht, zonder zicht of gehoor, zonder tastzin, zonder geluid van wind en zee." Zelfbeschouwing
"Een man van middelbare leeftijd, beet je te dik, beetje te morsig. Baardje of sik wellicht. En witte schilfertjes sieren zijn gelaat. Hij rookt en hij drinkt, maar in tegenstelling tot wat hij ons graag wil doen geloven, niet teveel. Hij is een ambtenaar, schaaltje 9. verder een liefhebbende vader die zijn frustratie over het uitblijvende en waarschijnlijk nooit meer komende grootse leven heeft verruild voor een soort van komisch cynisme. Hij neemt het niemand kwalijk behalve misschien soms zichzelf, maar dan alleen na een Westmalle Tripel te veel. Hartstochtelijk supporter van NAC of een andere club ten zuiden van de grote rivieren, want dat hij een Brabander is moet haast wel. Zo stel ik mij Kiers voor, maar wellicht is het wel gewoon die homofiele Indo die bij Serudang de lege borden ophaalt..who knows.."
"Het is vast een meteroloog, een weermenneke met een gesmoorde sexualiteit, eentje met een enorm taboe. Een vrijgezelle biologieleraar met verlatingsangst kan ook. Zo'n eenzaam type die nog steeds bij zijn moeder woont en al jaren lesgeeft in het basisonderwijs. Zo'n anonieme 13 inhetdozijnman die spaarzaam leeft, de piepers schilt en de afwas doet, zo eentje die op de middagwandeling met het hondje van moeders vanachter de krant bij een speeltuin of in het park naar stoeiende of voetballende jochies kijkt en de pijn verzwijgt. Een masochist die het taboe koestert.
"Ach ja, leuk, schrijvers. |